Ireneusz Krosny

Ireneusz Krosny tworzy autorskie, pantomimiczne spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to ogromna kreatywność. W swoich etiudach opowiada zarówno o historii jak i aktualnych przejawach życia społecznego i towarzyskiego, nie stroni od abstrakcji, absurdu. Każda z etiud posiada zaskakującą puentę i niesie w sobie jakieś przesłanie. Drugim źródłem siły jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się mima w grze komediowej. Jego technika jest przeźroczysta jak dykcja u aktora – czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie, daje widzowi poczucie łatwości pracy mima na scenie. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje pobielania twarzy. Występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie. Chicago Reader uzasadniając przyznanie wyróżnienia właśnie Ireneuszowi Krosny napisał: „Świeży, śmieszny, nie można mu się oprzeć”.

Najpopularniejsze numery:

  • Miss po godzinach
  • Dyrygent
  • Bodyguard

Wymagania techniczne:

  • Zapewnienie wjazdu samochodu wykonawcy na miejsce występu (Ford Galaxy nr rej. ST 28665).
  • Sprzęt nagłaśniający Hi-Fi adekwatny do wielkości sali z możliwością podłączenia do miksera odtwarzacza MD (Odtwarzacz MD przywozi ze sobą Wykonawca)
    Uwaga! mikser z przodu lub z boku sceny, sterowanie światłem i dźwiękiem z 1 miejsca, jeden mikrofon na statywie i odsłuchy na scenie.
    Zapewnienie napojów chłodzących, kawy i herbaty podczas próby i występu.
  • Możliwość 30 minutowej próby z udziałem akustyka i operatora świateł

Galeria