Szymon Łątkowski

Wschodząca gwiazda polskiego kabaretu. Twórca własnego, oryginalnego stylu, będącego połączeniem sztuki kabaretowej z teatrem i stand-up-em. Występy Szymona Łątkowskiego to prawdziwe One Man Show pełne wielu barwnych postaci, rekwizytów, zaskakującej scenografii oraz skeczów z udziałem publiczności.
Nie bez kozery zdobywa nagrody na największych polskich konkursach, przeglądach oraz festiwalach kabaretowych i komediowych, w tym kilkanaście Nagród Publiczności. Siłą Szymona Łątkowskiego jest niepowtarzalne, a przy tym uniwersalne poczucie humoru, które trafia do ludzi w każdym wieku. W efekcie program kabaretowy, jaki prezentuje, stanowi połączenie najlepszych skeczów z najnowszego repertuaru oraz monologów nawiązujących do tematyki danego wydarzenia. Co więcej, Szymon Łątkowski świetnie sprawdza się także jako konferansjer, przy różnego rodzaju wydarzeniach. Od 2021 roku występuje u boku najlepszych polskich kabaretów w ramach Polskiej Nocy Kabaretowej.
Niektóre z nagród i wyróżnień zdobytych na największych polskich przeglądach i festiwalach kabaretowych:

  • PAKA – Kraków,
  • Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry – Lidzbark Warmiński,
  • RYJEK – Rybnik,
  • FAMA – Świnoujście,
  • MULATKA – Ełk,
  • SZPAK – Szczecin.
    Nagrody i wyróżnienia przyznane przez wybitnych artystów polskiej sceny, polskiego filmu i pióra, m. in: Artur Andrus, Marcin Wójcik, Dariusz Kamys, Jacek Fedorowicz, Stanisław Tym, Maria Czubaszek, Robert Korólczyk.

Oficjalna strona www

 

Galeria