Kabaret Moralnego Niepokoju

Ludzie:
Robert Górski „Góral” – Człowiek orkiestra. Dużo tworzy, także poza kabaretem. Obsadza się zawsze w rolach cwaniaczków i bezlitosnych szefów. Czyżby jakieś niespełnione marzenia?

Mikołaj Cieślak – W każdej niemal roli sepleni. Na scenie często pada ofiarą Górala i jego docinków. W życiu czasem też…

Przemysław Borkowski – Wysoki blondyn, świetnie prezentuje się we fraku. Często pełni rolę konferansjera, ale jak już kogoś zagra, to z impetem.

Rafał Zbieć – Znany z głupich odzywek, doskonały w roli cwaniaka. Choć najlepiej prezentuje się w… stroju krasnala.

Kabaret:
Kabaret Moralnego Niepokoju jest z Warszawy. Są najbardziej płodną grupą w historii kabaretów. Zwłaszcza Góral, który teksty wymyśla niemal na zawołanie. W telewizji pojawiają się bardzo często, czasem jednocześnie na kilku kanałach, ale nie przeszkadza im to grać na żywo. I rzadko się powielają! Ich koncerty to nie tylko zabawne skecze, ale także świetne aranżacje muzyczne tworzone przez Bartka Krauza i Wojtka Orszulaka.

KMN to kabaret, który ma najwięcej skeczy w Internecie. Nie ma już chyba człowieka, który by ich nie znał.

Najpopularniejsze numery:

Jerzyk
Skojarzenia
Nowa dziewczyna Taty
Wakacje

Kultowe cytaty:
„Nie mam się w co ubrać. Dres mi się rozpruł pod pachą.”
„Ja nie wiem, jak się uwodzi dziewczęta. Ja wiem jak się wyrywa lachony.”
„Żeby coś takiego wymyślić to trzeba mieć łeb. Masz coś takiego Sławek? Przepraszam, stoję pół metra od ciebie i widzę co się dzieje.”

Ciekawostki:
Naukowcy stwierdzili, że gdyby wszystkie teksty Roberta Górskiego połączyć w jeden, to miałby on długość 120,228 km. Oznacza to, że mógłby trzykrotnie okrążyć Ziemię.

Galeria