Kabaret Kuzyni

Ludzie:

Andrzej Talkowski,
Aneta Talkowska,
Aleksander Talkowski

Kabaret:

Kuzyni są z Krakowa. Na Pace pojawili się w roku 2000 i okazali się objawieniem, bo od razu zdobyli Grand Prix. Jest to trochę nietypowy kabaret – w formie sztuki cyrkowej. Nie ma w nim ani trochę żartu politycznego, za to typową cechą jest humor sytuacyjny i nieporozumienie. Powstali dawno temu, bo pod koniec XIX wieku, kiedy ich pradziadek debiutował w kabarecie. Tradycja rozśmieszania przekazywana była z pokolenia na pokolenie i tak zrodził się pomysł obecnego kształtu Kuzynów.
W programie „Bardzo dobry” na scenie, która pełni rolę areny, pojawiają się tancerki, akrobaci, klauni, iluzjonista, treserka, piosenkarz, kowboj i połykacz ognia. Zapowiada to konferansjer, któremu nic nie wychodzi, zresztą tak samo jak pozostałym bohaterom. W związku z tym następuje wiele komicznych wydarzeń i niespodziewanych zwrotów akcji. Spektakl jest bardzo dynamiczny i śmieszny. Ogląda się go z zapartym tchem.
Kuzyni od 1999 roku występują się w Piwnicy Pod Baranami.

Najpopularniejszy numer:

Chcę być wieszczem

Kultowy cytat:

„Chcę być wieszczem, świerszczem, deszczem i powietrzem.”

Ciekawostki:

Kabaret Kuzyni jest w stanie rozśmieszyć wiele osób. Do swoich największych sukcesów zaliczają rozśmieszenie Jerzego Kryszaka i kota sąsiadki z naprzeciwka.

Galeria