Koń Polski

Kabaret:

Koń Polski jest z Koszalina. Powstali w roku 1985 na Wyższej Szkole Inżynierskiej (obecna Politechnika). Od tej pory stworzyli kilka programów autorskich, z którymi wystąpili już chyba wszędzie w kraju, a także poza nim. Regularnie pojawiają się w telewizji – zwłaszcza na Festiwalu Kabaretowym w Koszalinie, gdzie są gospodarzami. Oprócz tego występowali w serialach „Badziewiakowie” i „Skarb Sekretarza”, do którego Leszek Malinowski napisał scenariusz.
W swoich skeczach wyśmiewają bieżące wydarzenia polityczne i społeczne (chociaż jest to coraz bardziej ryzykowne), tworząc plejadę charakterystycznych postaci. Ich numery długo pozostają świeże, dlatego można je oglądać po kilka razy i ciągle się doskonale bawić. Często pojawiają się w telewizji, ale zobaczyć ich na żywo jest prawdziwym wydarzeniem.
Koń polski jest kabaretem, który zna cała Polska. Najwierniejsi fani znają na pamięć całe numery. Ich piosenki szybko wchodzą do kanonu największych przebojów i są śpiewane przez wszystkie pokolenia widzów.

Najpopularniejsze numery:

Podróż,
Hela na premiera,
Komisja wojskowa

Kultowe cytaty:

„Marian, śpisz?”
„W szkole orłem nie byłem, co się wziąłem, to…zepsułem.”
„Rządzić każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej…”

Ciekawostki:

Marian i Hela są najsłynniejszym małżeństwem kabaretowym. Mają też najdłuższy staż – niedawno obchodzili dziesięciolecie ślubu. I nie boją się pokazywać publicznie!

Galeria