Kabaret Zachodni

To czwórka artystów, którzy kabaretem zaczęli zajmować się jeszcze w poprzednim wieku. Dwudziestym – dla jasności. Mężczyźni tworzyli wtedy jako kabaret Słuchajcie, a babeczka współtworzyła formację “Babeczki z rodzynkiem”, ale to dawne dzieje – przedwczorajsze. Teraz w nowym, pełnym (obu płci) składzie ruszają w Polskę z nowa energia i nową nazwą. 
Wywodzą się i nieustannie działają w Zielonogórskim Zagłębiu Kabaretowym. Pojawiali się na wszystkich ważnych festiwalach kabaretowych i w wielu widowiskach telewizyjnych. Program kabaretu Zachodniego składa sięze skeczy i piosenek. Charakteryzuje go kreowanie zaskakujących sytuacji: podryw na wózek z dzieckiem czy też niespodziewana wizyta Zygmunta Hajzera. Doświadczenie, talent aktorski i umiejętność wejścia w bezpośredni kontakt z widzem sprawiają, że Zachodni zajdzie Wam w głowy. Nowa energia, nowy skład – nowa jakość!

Najpopularniejsze numery:

Amanda,
Imieniny babci,
Ania (piosenka przyjemnie monotonna)

Kultowe cytaty:
„Informuję, że po poprzednim kandydacie przyznajemy dodatkowy plus za wierność swojej płci.”
„No tak, niech mnie pan poniży, przecież jestem kobietą.”
„Nie ma, nie ma, nie ma Ani / Ania, Ania, Ania, Ania z bani.”

Ciekawostki:

ZAGADKA: Jarek Marek na początku programu nosi okulary zielone, później zmienia je na czerwone, potem na niebieskie, jeszcze raz na czerwone i znowu na zielone. Ile par okularów ma Jarek Marek Sobański?

Galeria