Kabaret Made in China
Ludzie:
Artur Walaszek – Znany też jako „Jeżu”. Gra twardzieli – jak na przykład Bogusia Lindę. Miłośnicy kina mogą go pamiętać z roli Otella w filmie „Baśń o ludziach stąd”.
Sławomir Karczmarek – Nazywany też „Słowikiem”, lub Piotrusiem. Instruktor jazdy. Potrafi doskonale naśladować wielbłąda i inne zwierzęta, a prywatnie ćwiczy sztuki walki.
Katarzyna Sobieszek – „Katasia”, znana także jako Anka. Na scenie nie umie jeździć samochodem lub wciela się w postać Elżbiety Zapendowskiej, poza sceną ciągle biega z aparatem i robi zdjęcia.
Kabaret:
Made In China jest… z Zielonej Góry oczywiście, a nie z Chin. Powstali w roku 1997 jako kabaret E.K. Znali się wcześniej z innych zielonogórskich formacji, takich jak Teatr Bzdury Wtorek czy Bez Żyły Wałbrzych. Na początku w grupie E.K. było jedenaście osób, w tym większość muzyków, dlatego dużo grali i śpiewali, a skutkiem tego było zwycięstwo na Studenckim Festiwalu Piosenki w 1997 roku.
Made In Chiną zostali dwa lata później, gdy wykruszyła się większość zespołu i zostali w trójkę: Artur, Sławek i Kasia. W 2002 roku doszedł do nich Marcin Król, który wcześniej był liderem kabaretu Niemy. Od tej pory grają w stałym składzie.
Stworzyli już kilka autorskich programów, których zaletą jest uniwersalność, ciekawe obserwacje życia i inteligentny dowcip. Wad raczej nie mają. Nadają się dla widowni w każdym wieku i niemal na każdą imprezę, bo potrafią stworzyć ciepłą, wesołą atmosferę.
Najpopularniejsze numery:
Nauka jazdy,
Daj dwa złote,
Bądź dziki
Kultowe cytaty:
„Boguś mówi bankowy.”
„All of us are alcoholics.”
„Agresja cielaczku, agresja!!!”
Ciekawostki:
Wiele problemów stwarza nazwa kabaretu, która wygląda dość obco i nie wiadomo jak ją właściwie wymawiać. Spieszę więc wyjaśnić, że „Made In China” czyta się tak, jak się pisze: ma-de-in-chi-na.