Jachim Presents – Tomasz Jachimek

Tomasz Jachimek urodził się w roku 1973, w Gdyni, czyli jest rodowitym gdynianinem. Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania kabareciarz, prywatnie dowcipny, błyskotliwy i rozmowny, na scenie jest wulkanem energii, pozytywnej oczywiście. Obecnie mieszka w Warszawie, czyli jest warszawiakiem. Od 2005 r. regularnie pojawiał się w „Szkle kontaktowym”, nadawanym przez TVN 24. Jest też częstym gościem „Akademii rozrywki” – audycji Artura Andrusa w radiowej Trójce. Publikuje także w „Newsweeku”. Jako aktor pojawił się w filmach Anioł Stróż (2005), Towar (2005), Niania (2007).

Kabaret:
Kabaret Jachim Presents tworzy jedna osoba. Nazywa się kabaretem, gdyż w czasie trwania programu ma się wrażenie, że jest ich więcej. Swoją karierę na scenie Tomasz Jachimek zaczynał w 1998 r. jako tekściarz i aktor kabaretu Strzały z Aurory. Współpracował również z Formacją Chatelet. W roku 2002 zdecydował się na karierę solową i od tej pory odnosi same sukcesy. Ma na swoim koncie trzy programy i nagrody na wszystkich najważniejszych przeglądach kabaretowych w kraju (w tym, w roku 1999 i 2002 na Pace).
Tomek Jachimek to człowiek bardzo zdolny i bardzo dynamiczny. Sam sobie pisze teksty, sam występuje i sam prowadzi konferansjerkę. Istnieje podejrzenie, że ma jeszcze trzech braci bliźniaków, którzy mu pomagają, ale on sam dementuje te pogłoski, podkreślając jednak, że do bliźniaków nic nie ma. Oprócz talentu pisarskiego i aktorskiego, Tomek jeszcze ma gadane. Potrafi przez godzinę mówić, praktycznie bez przerwy, i do tego rozśmieszać. Jego spektakl, to przeżycie, które odwraca rzeczywistość. Nawet jest takie powiedzenie, że po obejrzeniu Jachimka nic już nie jest takie samo

Programy:

 • Mężczyzna sukcesu – koncert solo
  Opowieść o człowieku stworzonym przez poradniki typu „Jak osiągnąć sukces w weekend”.
  Najczęściej nagradzany spektakl kabaretu
 • SCHOP (czyt. „shop”)
  Galeria barwnych postaci i wydarzeń, przedstawionych w postaci monologów, skeczy, anegdotek i piosenek, a wszystko zespolone osobą niekonwencjonalnego konferansjera.
 • Wycieczka
  Spektakl kabaretowo-teatralny, utrzymany w konwencji turystycznej. Przepełniona gagami opowieść o pewnym specyficznym państwie, w której uważny widz dostrzeże aluzje i nawiązania…

Najpopularniejsze numery:

 • Zło
 • Z pamiętnika kibica
 • Dwudniowa przepustka

Kultowe cytaty:
„Włosy ma tak utlenione, że może pod wodą oddychać”
„Gwałcę i morduję, walę z bańki, kradnę – zło!!!”
„Klasyczna taktyka japońskiego turysty spieprzającego przed tsunami: z jednej strony strach, panika, sajonara, ale z drugiej jeszcze sobie fotę pyknę”

Ciekawostki:
Swoją wspaniałą dykcję Tomasz Jachimek zawdzięcza rajskim jabłuszkom noszonym w dzieciństwie w ustach. Ta metoda jest bardzo skuteczna i znalazła już wielu naśladowców.

Wymagania techniczne:

 • Dwa mikrofony na statywach
 • Zastawka (kuliska) wolnostojąca
 • Odtwarzacz płyt CD
 • Dwa krzesła

Galeria