Grupa MoCarta

Ludzie:

Michał Sikorski – Skrzypce, z reguły drugie. Dzięki okularom sprawia wrażenie człowieka poważnego. Do czasu…
Filip Jaślar – Również gra na skrzypcach, równie dobrze, co Michał. Charakteryzuje się dużym podobieństwem do Toma Hanksa, czym się bardzo szczyci.
Paweł Kowaluk  – Altowiolista o kamiennej twarzy i łagodnym usposobieniu. Uzdolniony wokalnie, co od czasu do czasu zdarza mu się udowodnić.
Bolek Błaszczyk – Gra na największym instrumencie w zespole – na wiolonczeli. Do zespołu dołączył jako ostatni.

Kabaret:

Eleganckie smokingi, instrumenty smyczkowe i muzyka poważna – to właśnie jest Grupa MoCarta. Pozornie zwykły kwartet klasyczny. Co jednak sprawia, że przyciąga miłośników dobrego kabaretu?
Powstali w 1995 roku w Warszawie. Od początku zajmowali się muzyką – w szerokim tego słowa znaczeniu. Zaczęli od klasyki, bawiąc się nią, zabierając jej dostojną powagę i sztywność sali koncertowej. Stopniowo zajęli się też innymi gatunkami – hip-hopem, rockiem, popem czy muzyką country. Wszystkie utwory wykonują jednak za pomocą dwóch par skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Używają także ogólnodostępnych przedmiotów użytkowych, z których wydają niebanalne dźwięki.
Grupa MoCarta początkowo prezentowała żarty muzyczne w telewizji Canal+, a w 1997 po raz pierwszy wystąpiła przed publicznością. Do tej pory ukazały się dwie płyty kwartetu – „Mozart wiecznie żywy” i „Kreatury czyli Cztery Pory Roku według Grupy MoCarta”. Zespół wykonuje również repertuar klasyczny.

Najpopularniejsze numery:

How to impress a woman,
Wild, wild West…,
Wyścigi skrzypcowe

Kultowe cytaty:

„♪♫♪♫♪♫♪♫ ♪♫♪♫”
„♪♪♪♪ ♫ ♫”
„♫♫ ♫ ♪♪♪♪#♪♫”

 

Galeria