reklama

I Toruński Festiwal Dobrego Humoru

komentarze Dyskusje i komentarze

Data dodania wiadomości: 2008-11-30 21:38:09


28 listopada 2008 roku, Toruń, Aula UMK, Początek o godz. 18.00. Kabaret Paranienormalni, Andrzej Grabowski, Kevin Aiston, Tomasz Jachimek oraz Babeczki z Rodzynkiem!

obraz - festtorun.jpg

„KABARET – ON! Włącz uśmiech! I Toruński Festiwal Dobrego Humoru

Dlaczego warto go tworzyć?
Każde miasto ma swoją mozaikę kulturalną. Toruń jest miastem wyjątkowym, gdyż w całości żyjącym sztuką i kulturą. W wyjątkowy sposób tworzy ową mozaikę łącząc ulicznych grajków, umilających spacery po starówce z lokalnymi imprezami kulturalnymi, jak i z festiwalami światowej rangi. Swoje święta mają fani m.in.: teatrów alternatywnych, monodramów, harmonijki ustnej, filmów offowych, czy muzyki państw bałtyckich. Jednak wśród całego bogactwa ofert brakuje wydarzenia nawiązującego w swej istocie do humoru i dowcipu.
Kabaret i satyra są bowiem jednymi z najważniejszych ze sztuk. W wyjątkowy sposób przedstawiają otaczający nas świat, ukazując go w krzywym zwierciadle. Uniwersalizm i różnorodność formy pozwalają im nawiązać kontakt z nawet najbardziej wymagającym widzem. Dlatego też wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego miasta pragniemy stworzyć wyjątkowe przedsięwzięcie, zapewniające widzom blisko sześciogodzinną dawkę dobrego humoru.

Zaproszeni goście:
Kabaret Paranienormalni – kabaret powstał w 2004 roku w Jeleniej Górze. Dwukrotny uczestnik Kabaretonu Top Trendy TV Polsat, odbywającego się w Operze Leśnej w Sopocie. Wyrazem uznania dla tego młodego i wciąż rozwijającego się kabaretu jest przyznanie nagrody „Świra 2008” za stworzenie postaci Mariolki ( wśród pozostałych laureatów znaleźli się m.in. Szymon Majewski czy Doda).
Andrzej Grabowski – aktor filmowy i teatralny. Znany przede wszystkim z seriali telewizyjnych: „Świat według Kiepskich”, „Odwróceni” i „Pitbull”, jak i z filmów „Dublerzy”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” czy „Kariera Nikosia Dyzmy”. Wystąpił także w ponad 30 spektaklach teatru telewizji.
Tomasz Jachimek - dwukrotny laureat Przeglądu Kabaretowego PaKA. Od 2002 roku w jednoosobowym kabarecie Jachim Presents. Od 2004 współpracownik Polskiego Radia Program III, jego skecze i monologi często usłyszeć można w prowadzonej przez Artura Andrusa Powtórce z rozrywki. Od 2005 roku jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego Szkło kontaktowe nadawanego na antenie TVN24. Oprócz tego od grudnia 2006 publikuje w tygodniku Newsweek Polska felietony z cyklu "Pięciopak Jachimka".
Babeczki z Rodzynkiem - polski kabaret powstały w 2004 roku w Zielonej Górze. Do tej pory został wyróżniony m.in. I nagrodą i Nagroda Publiczności na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry oraz wyróżnieniem na przeglądzie PaKA w Krakowie: nagroda Jana Rokity oraz wiersz Artura Andrusa napisany na cześć kabaretu
Kevin Aiston – Anglik, od 1991 roku mieszkający w Polsce. Popularność zdobył występując w programie TVP 2 „Europa da się lubić”. Gościnnie występuje w różnego rodzajach programach czy serialach telewizyjnych. W 2004 roku otrzymał nagrodę „Telekamera” w kategorii rozrywka.

Imprezy towarzyszące:
Aby wyróżnić toruńskie święto dobrego humoru od klasycznych składanek kabaretowych, pragniemy zaoferować uczestnikom dodatkowe przedsięwzięcia, które wprowadzą niepowtarzalną i wyjątkową atmosferę:
1.Historia polskiego kabaretu: wystawa zdjęć ukazująca historię polskiego Kabaretu
2.Pokazy filmu „1409 – Afera na zamku na Barentsein”. Jest to film komediowy, nakręcony na ruinach zamku Dybowskiego w Toruniu, w którym zagrali m. In. Juliusz Machulski i Bogusław Linda.
3.Wystawa rysunków satyrycznych ”pół żartem, pół serio” wykonana przez studentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK
4.Wystawa zatytułowana „The Best of Joe Monster” pokazująca najciekawsze fotografie popularnego portalu internetowego www.joemonster.org
5.Spotkania autorskie z występującymi kabaretami

Nasz cel:
Bardzo gorąco liczymy, iż uda się na trwałe wnieść nowe, nietuzinkowe wydarzenie do bogatego już kalendarza imprez w Toruniu. Pragniemy bowiem wypełnić „kabaretową” lukę by toruńska mozaika kulturalna wywierała niepowtarzalne wrażenie na każdym obserwatorze.
Zapraszamy do współpracy!

Kontakt:
Arkadiusz Myrcha
Tel. 501 62 – 61 - 64 lub 512 – 372 – 903
e-mail: arek.myrcha@op.pl

Informacja o biletach:
- liczba biletów jest ograniczona
- każdy bilet zawierać będzie numer rzędu i miejsce w rzędzie
- bilety w sprzedaży od 17 listopada do 28 listopada

- ceny biletów:
ULGOWY: 35 zł ( przedsprzedaż ) i 40 zł w dniu imprezy
NORMALNY 50 zł ( przedsprzedaż ) i 60 zł w dniu imprezy
VIP ( rzędy 0 – 4 ) – 100 zł

- bilety do kupienia w:
Aula UMK
Biuro Samorządu Studenckiego UMK w Domu Studenckim nr 9 ( godz. 10.00 – 14.00)
Salon EMPiK na atsrówce