Waldemar Malicki

Waldemar Malicki - pianista-solista, kameralista, showman urodzony w Lublinie.

Po ukończeniu Średniej Szkoły Muzycznej w Lublinie studiował w Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie Jerzego Sulikowskiego. Studia kontynuował u Paula Badury-Skody i Jörga Demusa, a kameralistykę u Erika Werby.

Występował na XVI FESTIWALU PIANISTYKI POLSKIEJ w Słupsku, a w 1980 roku był akompaniatorem MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU WOKALNEGO IM. MARII CALLAS w Mediolanie. Koncertował z prawie wszystkimi polskimi orkiestrami filharmonicznymi, także poza granicami kraju (w Europie, Ameryce Południowej i Północnej, Japonii i Rosji).

Współpracuje z najwybitniejszymi polskimi śpiewakami, skrzypkami i zespołami kameralnymi.

Artysta stworzył wspólnie z żoną Tamarą Granat unikatowy w Polsce duet fortepianowy "DUO GRANAT" specjalizujący się w muzyce fortepianowej na cztery ręce.

Ma w dorobku liczne nagrania radiowe i płytowe (płyta z utworami Karola Szymanowskiego, którą nagrał ze skrzypkiem Piotrem Pławnerem, została uznana przez miesięcznik płytowy "Studio" za płytę roku 1998 w kategorii muzyki kameralnej).

Prowadzi kursy mistrzowskie w Finlandii, Islandii, Ameryce Północnej i Południowej, a w 1992 roku był członkiem Jury KONKURSU PIANISTYCZNEGO w Vina del Mar w Chile. Jest prezesem Towarzystwa im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Jest gospodarzem programu „Co tu jest grane” w TVP1, którego ideą jest ogólnie pojęta zabawa muzyką rozrywkową jak i klasyczną. Prowadzący zaprasza do studia gości, aby wspólnie z nimi odkrywać nowe oblicza muzyki.

Jak mało kto zdobywa publiczność wyrafinowanym żartem, jego występy to autentyczna uczta dla duszy!

Organizacja imprez

Chcesz zorganizować imprezę z udziałem kabaretów? Potrzebujesz konferansjera kabaretowego?

Darek Grzegocki
tel: 77 442 02 20, kom. 668 515 513
mail: darek@kabarety.com.pl

Lubię ten kabaretSklep kabaretowy

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem płyty DVD, CD tego kabaretu zapraszamy do naszego sklepu kabaretowego.